W dniach 6.07.2021 r. – 11.07.2021 r. Akademickie Centrum Informacji i Edukacji Europejskiej (ACIiEE) prowadzi rekrutację do odpłatnego udziału mieszkańców gminy w roli testerów oprogramowania GDP – systemu informatycznego, którego celem jest zwiększenie dostępności usług publicznych świadczonych przez Urząd Gminy i podległe mu jednostki, w tym w szczególności dla osób o specjalnych potrzebach. System jest efektem partnerskiej współpracy ACIiEE oraz partnerów krajowych i zagranicznych w ramach działań realizowanych w projekcie pt. „Wzmocnienie dostępności usług publicznych świadczonych przez JST i jakości obsługi osób o szczególnych potrzebach dzięki wdrożeniu i udostępnieniu mobilnego Geoportalu GDP” – POWR.04.03.00-00-0138 dofinansowanego w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Udział w projekcie nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej z zakresu informatyki lub metodyki prowadzenia testów. Uczestnicy zostają przeszkoleni, otrzymają narzędzie oraz dokumentację, która pozwoli im przejść proces testowania rozwiązania. Zyskają dzięki temu wiedzę, kompetencję i praktyczne umiejętności możliwe do wykorzystania w pracy, nauce czy procesie kształcenia. Inne korzyści uczestnictwa w projekcie zostały przedstawione poniżej oraz w załączonej dokumentacji.
W ramach procesu testowania, który będzie trwał od 12.07 do 30.07.2021 roku, uczestnicy, pod nadzorem Koordynatora testów, będą realizować harmonogram testów, raportować zidentyfikowane błędy oraz przekazywać uwagi i propozycję usprawnień do działania oprogramowania.
KOGO POSZUKUJEMY?
Poszukujemy osób spełniających definicję Osób o Szczególnych Potrzebach zamieszkałych na terenie gminy Drelów.
Definicja OSP – skrót grupy Osób o Szczególnych Potrzebach została zawarta w Programie Dostępność Plus – Przyjazna Polska opracowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej i obejmuje następujące grupy osób:
- osoby na wózkach inwalidzkich,
- poruszające się o kulach, o ograniczonej możliwości poruszania się;
- osoby niewidome i słabo widzące;
- osoby głuche i słabo słyszące;
- osoby głuchoniewidome;
- osoby z niepełnosprawnościami psychicznymi i intelektualnymi;
- osoby starsze i osłabione chorobami;
- kobiety w ciąży;
- osoby z małymi dziećmi, w tym z wózkami dziecięcymi;
- osoby mające trudności w komunikowaniu się z otoczeniem (także z rozumieniem języka pisanego albo mówionego);
- osoby o nietypowym wzroście (w tym również dzieci);
- osoby z ciężkim lub nieporęcznym bagażem, towarem.
Poszukujemy 10 osób spełniających kryteria OSP zameldowane na terenie gminy Drelów, w tym:
- 2 osób powyżej 65 roku życia [Gr_1],
- 2 osób z oznakami niepełnosprawności ruchowej, z niepełnosprawnością wzroku; osób głuchych lub słabo słyszących [Gr_2],
- 2 osób leczonych w poradniach zdrowia psychicznego [Gr_3],
- 2 kobiety w ciąży [Gr_4]
- 2 – osoby mające trudności w komunikowaniu się z otoczeniem (także z rozumieniem języka pisanego albo mówionego); osoby o nietypowym wzroście (w tym również dzieci); osoby z ciężkim lub nieporęcznym bagażem, towarem (GR_5).
OFEROWANE WSPARCIE:
Na etapie testowania Odbiorcy końcowi otrzymają:
- niezbędne urządzenia do testowania aplikacji (telefonu komórkowego lub laptopa) jeśli potrzeba udostępnienia sprzętu informatycznego zostanie zgłoszona do koordynatora procesu testowania w gminie,
- bezpłatny dostęp do platformy GDP oraz aplikacji mobilnej;
- przeszkolenie (stacjonarne lub wirtualne) procesu testowania oprogramowania, działania, wykorzystania oraz możliwości platformy GDP – łącznie 8 godz. szkolenia na osobę.
- wsparcie merytoryczne ze strony ekspertów oraz partnera ponadnarodowego w całym procesie testowania (czat, email, telefon)
- wynagrodzenie za udokumentowane godziny testowania
Oczekiwania od zrekrutowanych osób:
- Zakwalifikowani uczestnicy za zrealizowane prace otrzymają wynagrodzenie w wysokości 60 zł/h brutto brutto za godzinę pracy.
- Zakwalifikowane osoby będą testować oprogramowanie w wymiarze 40 godz. przez okres nie dłuższy niż 18 dni roboczych.
- Wynagrodzenie będzie wypłacane na podstawie:
- Umowy zlecenie – w przypadku Odbiorców zatrudnionych przez Lidera projektu na podstawie umowy cywilno-prawnej wysokości 60 zł/h brutto brutto za godzinę pracy.
- Maksymalna kwota wynagrodzenia to 2400 zł brutto brutto.
- Uczestnicy procesu testowania zobowiązani są do potwierdzenia swojej obecności na karcie usługi/liście obecności związanych z poszczególnymi formami wsparcia oraz prowadzenia ewidencji pracy wskazującej ilość godzin pracy w każdym kolejnym dni realizacji procesu testowania.
- Uczestnicy procesu testowania są zobligowani do realizacji zadań wskazanych przez koordynatora procesu testowania w wyznaczonym terminie oraz z należytą starannością oraz profesjonalizmem.
- Inne opisane w Regulaminie rekrutacji:
Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz zasad rekrutacji zostały zawarte w dokumencie REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE oraz załącznikach możliwych do pobrania poniżej.
Osoby chcące przystąpić do projektu zobowiązane są dostarczyć do siedziby gminy wypełnione formularze rekrutacyjne oznaczone jako:
Odbiorcy chętni do udziału w projekcie składają wypełnioną i podpisaną dokumentację rekrutacyjną:
- Osobiście w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. Szkolna 12, 21-570 Drelów lub drogą pocztową lub w formie wiadomości e-mail (skan podpisanych formularzy) do koordynatora projektu po stronie gminy, którym jest Pan Marek Jóźwik, mail: marek.jozwik@drelow.pl, tel: (83) 372 32 32,
- Osobiście w siedzibie projektu lub drogą pocztową (Aleja Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa) lub w formie wiadomości e-mail (skan podpisanych formularzy) do koordynatora projektu po stronie Akademickiego Centrum Informacji i Edukacji Europejskiej, którym jest Pan Tomasz Moskal, mail: acieeuw@wp.pl, tel. (48) 22 201 35 50
Wymagany komplet dokumentów to poniżej wskazane dokumenty dostępne poniżej: